افاضلی: مربیان ما بسیار به‌روزتر از بدنه فوتبال‌مان هستند/ عمر فوتبال ما با این وضعیت زیاد نخواهد بود

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، هومن افاضلی درباره تساوی یک – یک تیمش مقابل صنعت آبادان تصریح کرد: ما زمانی که به همراه کادر فنی جدید به تیم نفت اضافه شدیم دو برنامه را در سه فاز مختلف طراحی کردیم. بخش اول این بود که در چهار بازی اول اعتمادبه‌نفس را به تیم برگردانیم و نتایج خوبی کسب کنیم. پس از آن هم به دنبال کیفی‌سازی تیم بودیم تا کیفیت بازی نفت را بهتر کنیم.

وی که با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» گفت‌وگو می‌کرد،‌ ادامه داد: در دیدار مقابل صنعت نفت هم هرچند نتیجه بازی را نتوانستیم به دست بیاوریم، اما نشان دادیم به لحاظ کیفی پیشرفت خوبی داشته‌ایم. ما در این دیدار حدود 450 پاس رد و بدل کردیم که در زمینی که شرایط خیلی مطلوبی نداشت، آمار بسیار خوبی است. به نظرم ما پیشرفت بسیار خوبی در حوزه مالکیت توپ و بازی شناور داشتیم. با تمام اینها من از نتیجه بازی راضی نیستم، چرا که باید پیروز می‌شدیم.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون برنامه‌های خود را به طور کامل در این تیم پیاده کرده است یا خیر، تصریح کرد: به لحاظ نتیجه باید بهتر از این کار می‌کردیم، چون پتانسیل خوبی داریم، اما به لحاظ کیفیت بله، توقعی که من داشتم برآورده شده است. علاوه بر این در سایر موارد، بحث مدیریتی مطرح است که باید آنها همراه تیم باشند. خدا را شکر این اتفاق در تیم نفت افتاده و چیزهایی که ما نیاز داشتیم همه برآورده شده است.

افاضلی درباره اینکه «آیا پرداخت‌های مالی به صورت منظم انجام می‌گیرد؟»، گفت: مالکان جدیدی که به باشگاه آمدند همه تحصیلکرده‌اند و می‌دانند ارزش قول‌هایی که به افراد می‌دهند، چقدر است. آنها سعی می‌کنند تمام وعده‌های خود را عملی کنند و تا الان هر وعده‌ای که داده‌اند به آن پایبند بوده‌اند. این در فوتبال خیلی مهم است که بازیکنان با ذهن آزاد در زمین حاضر شوند. به نظرم پیش از آمدن مالکان جدید این موضوع حلقه مفقوده باشگاه نفت بوده و اکنون خدا را شکر این وضعیت بهبود یافته است.

وی درباره صحبت‌هایی که در نشست خبری پس از بازی تیمش مقابل صنعت نفت انجام داده و گفته بود مدیریت فوتبال ما بیشتر به هزینه بستگی دارد و به لحاظ اقتصادی مشکلات زیادی داریم، گفت: واقعیت این است که این موضوع صحت دارد. در فوتبال ما صحبت می‌شود که مربیان به‌روز نیستند، اما اعتقاد دارم وضعیت مربیان ما بسیار به‌روزتر از بدنه فوتبال ماست. در فوتبال ما اگر مربی مدرک نداشته باشد اجازه نشستن روی نیمکت را ندارد و این قوانین رعایت می‌شود، اما در بخش مدیریت فوتبال، ما بسیار ضعیف هستیم. به نظرم مهمترین کاری که فدراسیون فوتبال، حتی مهم‌تر از صعود تیم ملی به جام جهانی باید انجام دهد تعیین قوانین جدیدی است که باید آن را به تأیید مجلس شورای اسلامی برساند. ما هنوز قدم‌های اولیه را در این زمینه برنداشته‌ایم و بسیار مشکل داریم. اعتقاد دارم عمر فوتبال ما با این وضعیت زیاد نخواهد بود.

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران در پایان در مورد بحث تمدید قراردادش با باشگاه نفت یادآور شد: این صحبت‌ها چند وقت پیش مطرح شد، ولی اکنون به حدی درگیر هستم که وقت نکرده‌ام با باشگاه صحبت کنم. فکر می‌کنم اگر به انتهای فصل نزدیک شویم بهتر بتوانیم با باشگاه مذاکره کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x