برنامه‌های ورزشگاه تختی تهران برای مقاوم و ایمن‌سازی و تعویض چمن/ تکمیل پروژه؛ رؤیا و خیال پردازی!

[ad_1]

قاسم رسته در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص اعتراض مربیان تیم‌های لیگ برتری به کیفیت زمین چمن ورزشگاه تختی تهران و اینکه آیا برنامه‌ای برای تغییر شرایط وجود دارد یا نه، گفت: در چهار سالی که اینجا هستم، به نظرم وضعیت کیفی چمن این فصل نسبت به فصل گذشته بهتر شده است. تیم فنی که در ورزشگاه تختی کار می‌کند وضعیت را دیده و سعی ما در بهتر شدن وضعیت چمن است. با این حال می‌دانیم مشکلاتی وجود دارد و نقاطی هم در زمین بررسی شده که در معرض آسیب‌های جدی است. حتی برخی نقاط را باید به عمق 60 تا 70 سانتیمتر خاک برداری کرده و خاک و چمن آن را تغییر بدهیم.

وی افزود: متأسفانه چمن ورزشگاه تختی یکدست نیست و در این چند سال از انواع بذرهای چمن در این زمین استفاده شده، به این دلیل که بذر چمن اولی که در این زمین به کار رفته، وجود ندارد که بتوانیم آن را تهیه کنیم. زمین چمن این ورزشگاه برای 12، 13 سال پیش بوده و این چمن عمر خودش را کرده است. ما هم برای اینکه لیگ به صورت منظم برگزار شود و از طرفی ورزشگاه تختی رونق داشته باشد، کار را طوری پیش بردیم که به این برنامه‌های لطمه‌ای وارد نشود.

مدیر مجموعه ورزشی تختی با بیان اینکه برای بازسازی اساسی ورزشگاه پیگیر هستیم، تصریح کرد: برای بعد از پایان لیگ برتر هفدهم، اعتباری جهت ارتقای کیفیت ورزشگاه پیش‌بینی شده که اگر تخصیص داده شود برای تعویض چمن هم اقدام خواهیم کرد. اگر قرار به تعویض چمن ورزشگاه باشد هم باید بازسازی اساسی صورت بگیرد و از زیرساخت‌ها باید همه چیز را تغییر دهیم.

«برای گرفتن اعتبار باید برنامه‌ای ارائه شود و در ایران همه کیفیت ورزشگاه آزادی را الگو قرار می‌دهند. برنامه مدیریت مجموعه تختی برای تعویض چمن چه بوده و در صورت تعویض چمن قرار است چه نوع چمنی در ورزشگاه تختی به کار گرفته شود؟» رسته در واکنش به این سؤال به تسنیم گفت: ما یک مسئله کلی را در نظر گرفته‌ایم و در این خصوص هنوز تصمیم‌گیری نشده، اما سعی خواهیم کرد همان سیستمی را که در ورزشگاه آزادی به کار گرفته شده، در ورزشگاه تختی اعمال کنیم. برآوردی که صورت گرفته، برای اجرای چنین پروژه‌ای است و همان طرح را استفاده خواهیم کرد. با این حال مشکلاتی داریم که بحث ورزشگاه تختی و آزادی را متفاوت می‌کند، چون ویژگی‌هایی که ورزشگاه آزادی دارد، ورزشگاه تختی ندارد. اگر در آنجا 10 میلیارد هم هزینه برای تعویض چمن در نظر گرفته شود، برای نگهداری اعتبار تخصیص داده می‌شود، اما برای زمین تختی اختصاص چنین بودجه‌ای سخت است. اگر به ورزشگاه تختی اعتبار بدهند تا این کار انجام شود، نگاه‌ها مثبت نخواهد بود چون ورزشگاه آزادی زیر نظر شرکت توسعه و تجهیز است، مدیریت و نگهداری آن هم شرایط ویژه‌ای دارد.

وی در واکنش به این سؤال که ورزشگاه تختی زیر نظر کدام ارگان اداره می‌شود و آیا اصلاً در برنامه‌های آینده برای تکمیل پروژه این ورزشگاه و ساخت سکوهای روبه‌روی جایگاه ایده‌ای وجود دارد یا نه، اظهار داشت: این ورزشگاه زیر نظر استان تهران اداره می‌شود و بعید هم می‌دانم برای تکمیل پروژه فکری شده باشد. تکمیل این پروژه رؤیا پردازی است و کسی به فکر سکودار شدن روبه‌روی جایگاه نیست. اکنون بیشتر بحث مقاوم‌سازی سکوها، ایمن‌سازی و مقاوم کردن بخش سرپوشیده ورزشگاه و کابل‌های معلق آن است. مشکلات مضاعفی داریم و در مجموعه تختی هم شرایط برای نگهداری ورزشگاه متفاوت است و اکنون بحث امنیت و ایمنی سازه ورزشگاه از چمن اهمیت بیشتری دارد، اما ارتقای کیفیت چمن و تعویض آن هم در پیش‌بینی ما وجود دارد.

مدیر مجموعه ورزشی تختی در واکنش به این مسئله که پس با این شرایط بحث ایمنی سازه ورزشگاه که مربوط به جان تماشاگران است در اولویت قرار دارد، خاطرنشان کرد: همه تجهیزات و سیستمی که در ورزشگاه وجود دارد، برای بالا رفتن کیفیت بازی‌ها به کار می‌گیریم، با این حال موضوع ایمنی ورزشگاه در اولویت است. بحث افزایش کیفیت زمین را هم در دستور کار داریم، چون باید به فکر جوانان‌مان که در این زمین بازی می‌کنند باشیم و خدایی نکرده ممکن است بازیکنی در این زمین دچار مصدومیت شود و یک سال از فعالیت حرفه‌ای خود دور شود. از سوی دیگر کیفیت پایین زمین چمن، کیفیت فنی بازی را هم پایین می‌آورد و در صورت تخصیص بودجه همه این مسائل را در سال 97 اجرایی خواهیم کرد.

رسته در خصوص بحث تکمیل پروژه ورزشگاه تختی خاطرنشان کرد: همه دوست دارند ورزشگاه تختی تکمیل و سکوهای روبه‌روی جایگاه ساخته شود، اما تا حالا برای این کار کارشناسی نشده است. این کار هم رؤیا و خیال پردازی است که همه می‌گویند اگر این اتفاق رخ بدهد، خیلی خوب می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x