سلیمانی: قضاوت دربی پایتخت را به تیم داوری جام جهانی بدهید/ کمک‌داور اول بازی سپیدرود – سایپا تشویق شود

[ad_1]

حیدر سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره قضاوت دربی 86 که پنجشنبه 10 اسفند برگزار می‌شود، اظهار داشت: بازی استقلال و پرسپولیس این بار به دو دلیل حساس‌تر از بازی‌های قبلی است و قضاوت این دیدار هم باید به طور ویژه به تیم داوری خاص سپرده شود. دلیل اول اینکه پرسپولیس به دنبال قهرمانی است که با برد احتمالی به این امر دست پیدا می‌کند و در مقابل هم استقلال به دنبال کسب سهمیه آسیایی است که می‌تواند با برد احتمالی بسیار نزدیک به رده بالای جدول شود.

وی افزود: دلیل دوم حضور اینفانتینو رئیس فیفاست که می‌تواند سطح بالای داوری ایران را در این بازی مشاهده کند و همچنین امنیت حضور تماشاگران عظیم در این بازی بزرگ را به دور از هرگونه حواشی ببیند. آنگاه شاید تصمیم بگیرد که حق ضایع شده میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را که از سوی AFC و با نفوذ عربستان اعمال شده، باز پس بگیرد. گرچه داوران بزرگی مثل بیژن حیدری، اشکان خورشیدی، محمدحسین زاهدی‌فر و سید حسین زرگر می‌توانند این بازی را قضاوت کنند، ولی به نظرم قضاوت این بازی باید به تیم داوری جام جهانی یعنی علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمد منصوری سپرده شود تا بتوانند بدون هیچگونه حاشیه این دربی را مدیریت کنند.

این کارشناس داوری خاطرنشان کرد: صلاحیت، قابل اطمینان بودن تصمیمات و رعایت احترام تیم داوری فغانی، یک نوع برتری برای مسئول بودن در مقابل بازیکنان و نیمکت فنی است که می‌تواند تأثیر قدرتمندی بر برداشت و تصور بازیکنان و تماشاگران از اجرای عدالت داور را به همراه داشته باشد و این تیم داوری می‌تواند با مهارت‌های کلامی و غیرکلامی به عنوان مدیر قوی حاکم بر میدان باشد و مطمئنا تصمیمات داوری به راحتی برای هر دو تیم پذیرفته شده است،گرچه ممکن است درصد کمی هم اشتباه باشد.

سلیمانی در پایان با اشاره به دیدار روز گذشته سپیدرود و سایپا گفت: در این دیدار کمک داور اول اسد حاج محمد در دو صحنه عملکرد بسیار خوبی داشت و توانست بسیار خوب قضاوت کند و تصمیم وی باعث بوجود آمدن یک گل زیبا برای سپیدرود شد. صحنه‌ای که معمولا کمک داورها آن را آفساید اعلام می‌کنند، او با شجاعت و تمرکز خاص ادامه بازی داد و یک گل زیبا را درپی داشت. فدراسیون فوتبال و کمیته داوران باید این کمک داور جوان را در حضور رئیس فیفا تشویق کنند تا انگیزه فوق العاده‌ای برای همه داوران فوتبال ایجاد شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x