ایران در کدام شهر های روسیه و در چه ورزشگاهایی مصاف حریفانش میرود؟

دقایقی پیش قرعه کشی بازی های روسیه ۲۰۱۸ انجام شده و تمام تیم ها رقبای خود را در مرحله گروهی شناختند.

تیم ملی کشورمان در گروه دوم قرار گرفته و به ترتیب برابر مراکش، اسپانیا و پرتغال به میدان خواهد رفت. به جز گروه ایران، گروه چهارم و پنجم نیز دشوار خواهند بود.

ایران در اولین دیدار خود باید ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد ۹۷) ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران در سنت پترزبورگ برابر مراکش به میدان برود.

 

بازیکنان ایران در دومین دیدار ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد ۹۷) در کازان به مصاف تیم ملی اسپانیا می‌رود

 

در انتها ایران در سومین بازی خود ۲۵ ژوئن (۴ تیر ۹۶) در سارانسک به مصاف پرتغال خواهد رفت.

 

نکات قرعه کشی:

 

ایران برابر دومین بار برابر پرتغال و مشخصا کریستیانو رونالدو قرار خواهد گرفت.

آرژانتین در گذشته نیز با کرواسی و نیجریه همگروه بوده است.

آلمان و مکزیک در یک هشتم نهایی جام ۱۹۹۸ برابر هم قرار گرفتند که ژرمن ها ۱-۲ پیروز شدند.

برزیل و کاستاریکا در جام ۲۰۰۲ با هم مواجه شدند که سلسائو با ۵ گل پیروز شد.

آلمان در جام جهانی ۱۹۹۴ موفق به غلبه بر کره جنوبی شد.

پرتغال و اسپانیا تنها یک بار در یورو ۲۰۰۴ همگروه بودند که پرتغال با تک گل نونو گومژ لاروخا را مغلوب کرد.

گری لینه کر مجری مراسم گروه دوم، گروه ایران را گروه مرگ دانست.

ورزشگاه های جام جهانی روسیه

 

ورزشگاه کازان

ظرفیت: ۴۵،۳۷۹

تکمیل شده: جولای ۲۰۱۳

هزینه: ۴۳۹٫۷ میلیون دلار

بازی در روسیه ۲۰۱۸ گروه C، ۱۶ ژوئن؛ گروه ب، ۲۰ ژوئن؛ گروه H، ۲۴ ژوئن؛ گروه F، ۲۷ ژوئن؛ دور ۱۶ و ۳۰ ژوئن؛ فصل نهایی، ۶ جولای.

درس تاریخ “کازان” خود را “سرمایه ورزشی” روسیه می داند و آرنا کازان یکی از مجموعه های قابل توجهی از امکانات شیک، مدرن و گران قیمت ورزشی است که در سال های اخیر در آن وجود داشته است. این توسط Populous، معماران پس از ومبلی و امارات طراحی شده بود و در اوایل سال ۲۰۱۳ دانشگاه تابستانی ساخته شده بود، جایی که فوتبال و ورزش را میزبانی می کرد. به عنوان یک دستگاه براق و مدرن، به خوبی به جام جهانی خدمت خواهد کرد – حتی اگر شگفت آور باشد که یکی از قدیمی ترین استادیوم های مسابقات است.

مانع  بزرگ این ورزشگاه این است که این ورزشگاه در شمال شرق کازان واقع شده است و دور از مترو هست !

با بیشتر از استادیوم های تابستان آینده، کرسی های زیادی برای برگزاری بازی های باشگاهی وجود دارد: اخیرا بازی های خانگی کازان، در مقابل مسابقه CSKA مسکو، ۸،۴۲۲ طرفدار را جذب کرد. به منظور پرداخت هزینۀ تأسیسات که هزینه آن تقریبا سه برابر بیشتر از ۱۵۵ میلیون دلار است، تأکید بر میزبانی رویدادهای فرهنگی و تجاری نیز خواهد بود – و اگر بلندپروازی های طولانی مدت کازان به منزله میوه می آورد، می تواند حتی میزبان باشد رویدادهای المپیک یک روز.

 

ظرفیت: ۳۵،۶۹۶

تکمیل شده: دسامبر ۲۰۱۷ (انتظار می رود ارتقاء استادیوم که در سال ۱۹۵۷ ساخته شده است)

هزینه: ۲۱۵ میلیون دلار

تاریخ برگذاری رویداد در ورزشگاه کازان : ۲۰ژوئن  (گروه B ( ایران مراکش


Fisht Stadium

ظرفیت: ۴۷،۶۵۹

تکمیل شده: دسامبر ۲۰۱۳

هزینه: ۵۱۹ میلیون دلار

بازی های میزبانی در روسیه ۲۰۱۸: گروه B، ۱۵ ژوئن؛ گروه G، ۱۸ ژوئن؛ گروه F، ۲۳ ژوئن؛ گروه C، ۲۶ ژوئن؛ دور ۱۶ و ۳۰ ژوئن؛ فصل چهارم، ۷ جولای.

این رویداد غریبه به رویدادهای بزرگ است، که برای سال ۲۰۱۴ المپیک زمستانی و پارالمپیک طراحی و ساخته شده است. هنگامی که میزبانی جام جهانی را برگزار می کند، به عنوان استادیوم دوم، همراه با استادیو الیمپیک تورین، هر دو رویداد را برگزار می کند. چهار بازی در این رقابت ها برگزار شد و روسیه در هشت ماه دوستانه به بلژیک ۳-۳ پیوست.

 

 

هیچ چیز قابل توجهی در مورد مسابقات جام جهانی وجود ندارد، هرچند که نیاز به بازسازی مجدد گرانبها – به ویژه حذف سقف آن – برای رعایت مقررات فیفا است. بزرگترین مسئله ممکن است موقعیت آن، حدود ۱۸ مایل از مرکز سوچی باشد، اما حامیان در طول یک دوره موفق در جام کنفدراسیون ها با مشکل مواجه شدند.

مطمئنا سخت است که فعالیت های هفته ای و هفته ای را که بعد از جام جهانی برگزار می شود، اینجا بگذارید و تنها تیم حرفه ای فوتبال سوچی در حال حاضر با یک استراحت یک ساله خود مواجه شده است که قبلا در امتداد امواج شکست خورده است. حتی زمانی که آنها رقابت می کردند، جمعیت آنها به طور کلی کوچک بود. هزینه های نگهداری سالانه استادیوم می تواند به ۸ میلیون دلار برسد تا بازی های بین المللی و اردوگاه های آموزشی در میان حوادثی باشد که برای تکمیل آن خالی است. ظرفیت آن کاهش می یابد زمانی که مسابقات پایان یافته است، هرچند گزارش ها با چه میزان متفاوت است.

ورزشگاه کالینینگراد

ظرفیت: ۳۵،۲۱۲

تکمیل شده: دسامبر ۲۰۱۷ (انتظار)

هزینه: ۳۰۰ میلیون دلار

بازی های میزبانی در روسیه ۲۰۱۸: گروه D، ۱۶ ژوئن؛ گروه E، ۲۲ ژوئن؛ گروه ب، ۲۵ ژوئن؛ گروه G، ۲۸ ژوئن.

طرح اصلی و جاه طلبانه برای استادیوم ظرفیت بزرگتری داشت و سقف قابل کشش: نگرانی های مالی به پایان رسید و این موضوع باعث شد که شرکت هایی که این برنامه ها را طراحی کرده بودند چهار سال پیش ورشکست شوند. این همه بدان معنی بود که زمین در پروژه تجدید نظر شده و ساده شده تا سپتامبر ۲۰۱۵ شکسته نشد اما Kaliningrad برای جام جهانی آماده خواهد بود.

 

Luzhniki Stadium

ظرفیت: ۸۰،۰۰۰

تکمیل شده: ژوئن ۲۰۱۷

هزینه: ۴۰۰ میلیون دلار

بازی های میزبانی شده در روسیه ۲۰۱۸: گروه A، ۱۴ ژوئن؛ گروه F، ۱۷ ژوئن؛ گروه ب، ۲۰ ژوئن؛ گروه C، ۲۶ ژوئن؛ دور ۱۶ و ۱ جولای؛ نیمه نهایی، ۱۱ جولای؛ نهایی، ۱۵

جولای.

 

Saint Petersburg Stadium

 

Mordovia Arena

ظرفیت: ۴۴،۴۴۲

تکمیل شده: اوایل ۲۰۱۸ (انتظار)

هزینه: ۳۰۰ میلیون دلار

بازی های میزبانی در روسیه ۲۰۱۸: گروه C، ۱۶ ژوئن؛ گروه H، ۱۹ ژوئن؛ گروه ب، ۲۵ ژوئن؛ گروه G، ۲۸ ژوئن.

سارانسک کوچکترین شهرهای میزبان جام جهانی است و برای روس ها انتخابی شگفت انگیز از محل برگزاری انتخابات است – به ویژه هنگامی که یک شهر فوتبال دوست داشتنی مانند کراسنودار به جنوب غربی، یک سالن بزرگ و مجلل بی نظیر در سال آینده داشته باشد. اما Mordovia Arena که ساخت آن در سال ۲۰۱۰ آغاز شد، باید به هدف خود به اندازه کافی خدمت کند و اگر طرفداران به دنبال چراغ های روشن تر باشند، نزدیک به اندازه کافی برای هر ایستگاه راه آهن و فرودگاه تازه تأسیس شده برای سرعتی سریع می باشد.

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x