اخبار فوتبال ایرانی

پرسپولیس ایران – الاهلی عربستان؛ اولین برد آسیایی در سال جدید؟

110views

تیم فوتبال پرسپولیس در سومین دیدار در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در امارات به مصاف تیم الاهلی عربستان می‌رود.

به گزارش خبرگزاری فارس، سومین دیدار پرسپولیس سه‌شنبه شب ساعت ۲۰ در امارات برگزار می‌شود و شاگردان برانکو به مصاف تیم الاهلی عربستان می‌روند. پرسپولیس نایب قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان در این فصل با اشتباه فاحش داوران مقابل السد قطر بازنده شد و در تهران هم دو امتیاز حساس را به لطف  همین داوران پراشتباه آسیایی مقابل پاختاکور از دست داد. سرخپوشان ایرانی اکنون در رده آخر جدول قرار دارند اما هنوز به صعود از گروه امیدوارند و به قول برانکو برای قهرمانی در آسیا می‌جنگند.

پرسپولیس اگر از سد الاهلی عربستان بگذرد و سه امتیاز را بگیرد  امیدهایش در آسیا زنده می‌شود. برانکو قبل از این سفر امید عالیشاه را به دلیل یک مصاحبه از فهرست تیم کنار گذاشت. پرفسور برانکو پیش از این نیز تصمیم‌های مشابهی در  مورد بازیکنانی نظیر محسن مسلمان گرفت که اکنون همه حق را به سرمربی پرسپولیس می‌دهند. سرخپوشان در این فصل هنوز در لیگ برتر صدرنشین هستند و به عنوان نایب قهرمان به مصاف حریف عربستانی می‌ رود.

هواداران تیم پرسپولیس امیدوارند که پرفسور برانکو با دانش و تجربه خودش اولین برد آسیایی را در اولین بازی بین‌المللی در سال جدید برایشان سوغات بیاورد. البته شکست دادن  الاهلی کار راحتی نیست. الاهلی اگر چه مقابل پاختاکور شکست خورد اما این تیم السد قطر را ۲ بر صفر شکست داده و اکنون در رده دوم جدول گروه ایستاده است. پرسپولیس اگر مثل فصل گذشته در میدان حاضر شود برد دور از دسترس سرخپوشان ایرانی نخواهد بود. پرسپولیس در صورت پیروزی در این مسابقه می‌تواند همچنان برای قهرمانی در اسیا بجنگد.

شاید امکانات و شرایط مالی دو باشگاه قابل مقایسه نباشد اما فوتبال ایران و به ویژه باشگاه‌ پرسپولیس متکی بر توانایی جوانان ایرانی است و با این ثروت انسانی می‌تواند کارهای غیرممکن را به خوبی انجام بدهد.

جدول گروه D

۱- پاختاکور ازبکستان 4 امتیاز

۲- الاهلی عربستان ۳ امتیاز

۳- السد قطر ۳ امتیاز

۴- پرسپولیس ایران یک امتیاز

Leave a Reply

  Subscribe  
Notify of