پیشنهاد خسروی برای دربی تهران: این بازی فقط توسط فغانی اداره می‌شود/ ویترین داوری‌مان را به رخ اینفانتینو بکشیم

[ad_1]

علی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره پیشنهادش برای داور دربی 86 که پنجشنبه 10 اسفند برگزار می‌شود، اظهار داشت: همیشه موافقم که داور دربی مثل داور ال‌کلاسیکو تکراری نباشد. اگر من بودم، به ترتیب حسین زرگر، اشکان خورشیدی، محمدحسین زاهدی‌فر، موعود بنیادی‌فر، سید مهدی سیدعلی، رضا کرمانشاهی و جوان اول داوری، پیام حیدری را کاندیدای قضاوت دربی هشتاد و ششم می‌کردم، اما این را یادتان نرود که فن باستن و اینفانتینو در تهران هستند و ما مقابل آنها باید قدرت‌نمایی کنیم و به همین خاطر علیرضا فغانی بهترین گزینه است.

وی افزود: شما اگر یک بیزینس راه بندازید، بهترین لباس‌تان را در ویترین قرار می‌دهید و ما باید کاری کنیم که تیم داوری در یک بازی صد هزار نفری دیده شود. ما دو هدف داریم، یکی اینکه اینفانتینو ببیند که پنجمین دربی بزرگ جهان را یک داور اهل شهر ری به همراه دو کارمند معمولی شهرداری و یک معلم ورزش قضاوت می‌کند. خیلی از داوران بزرگ دنیا سرمایه‌دار هستند و روی سرمایه‌شان قضاوت می‌کنند، اما حقوق ماهیانه این چهار نفر شاید روی هم 15 میلیون هم نباشد. هدف دوم هم اینکه اینفانتینو به مسئول داوری فیفا و رئیس کمیته داوران فیفا بگوید که برای بازی‌های پرتماشاگر جام جهانی فغانی را بگذارید، چون او مقابل صد هزار تماشاگر سوت زده است. ما باید قدرت تیم داوری‌مان را به رخ اینفانتینو و جهان بکشیم و بگوییم که فغانی متخصص بازی‌های پرجمعیت است.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: برای دربی هر داوری بگذاریم، بازیکنان از اوت دستی اعتراض می‌کنند تا پنالتی، اما با فغانی از این شوخی‌ها نمی‌شود کرد، همان‌طور که با ترکی نمی‌شد؛ به ترکی دو بار اعتراض می‌کردی کارت می‌داد. یدالله سلیمانی و اصغری هم از دیده‌ها و شنیده‌ها نمی‌گذشتند. فغانی هم الان چیزی بشنود، سکوت نمی‌کند و عکس‌العمل نشان می‌دهد. از طرفی، بازیکنان هم حرمت فغانی را دارد، اما زرگر هر سوتی بزند، اعتراض می‌کنند.

خسروی ادامه داد: در کنار این پیشنهاد، خواهشی هم دارم و آن هم این است که با افکار عمومی بازی نکنیم، مثل رونالدینیو به چپ نگاه نکنیم و به راست بزنیم و ظهر چهارشنبه بگوییم فغانی داور بازی است. اگر قرار است فغانی داور دربی 86 باشد، امروز بگوییم که این چند نفر از همین امروز از اداره‌های‌شان مرخصی بگیرند. دربی، بازی نیست که فقط کمیته داوران درباره آن تصمیم بگیرد. برای تیم داوری این بازی، رئیس فدراسیون فوتبال هم باید نظر بدهد، چون بازی حساسی است. دربی دیگر آن هواپیمای سقوط کرده تهران – یاسوج نیست که اشتباه سقوط آن را یک روز گردن دستگاه، یک روز گردن خلبان و روز گردن کوه‌های دنا بیندازند. این بازی فقط توسط علیرضا فغانی اداره می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x