کمالوند: در ایتالیا و انگلیس هم برنامه بازی‌ها به این فشردگی نیست

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، فراز کمالوند در نشست خبری پیش از بازی تیمش برابر نفت آبادان در هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر اظهار داشت:  ابتدا باید حادثه اخیر پرواز تهران -یاسوج را تسلیت بگویم که با سهل انگاری رخ داد. تیم نفت بعد از مدیریت جدید شرایط خوبی دارد و حضور افاضلی در این تیم تاثیرگذار بوده است.

وی تصریح کرد: ما با تیمی بازی داریم که هم افاضلی کارش را بلد است و هم تیم مدیریتی خوبی دارد اما ما هم سعی می‌کنیم که دست پر از این بازی به آبادان برگردیم و خودمان را در جدول بالا بکشیم.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در رابطه با جایگاه تیم صنعت نفت آبادان تصریح کرد: نفت آبادان خدا را شکر وضعیت خوبی دارد و حتی می‌توانستیم فینالیست جام حذفی باشیم اگر آن اتفاقات رخ نمی‌داد ما در جام حذفی هم موفق‌تر می‌شدیم. در لیگ هم جایگاه خوبی داریم گرچه می‌توانستیم بهتر از این هم باشیم. شرایط خوبی داریم و خدا را شکر هواداران هم راضی هستند اما در مورد آینده اگر بخواهیم حرف بزنیم خیلی زود است. این مشخص است که ما فعلا تمام توان‌مان را می‌گذاریم تا در 5،6 بازی آینده هم نتایج خوبی بگیریم. الان نفت شرایط خوبی دارد و ماندنش در لیگ تثبیت شده و درحالی که قبلا به لیگ می‌آمد و حذف می‌شد اما الان نفت میخش را در لیگ کوبیده و فکر می‌کنم فصل آینده می‌تواند سرآغازی برای بهتر شدن نفت باشد. ما سپاهان را در خانه خودش شکست دادیم و به نظرم در بازی با استقلال هم در زمین نباختیم و می‌توانستیم به فینال برویم. همه دیدند که در آن بازی چه اتفاقاتی رخ داد. امیدوارم صنعت نفت کم کم به تیم‌هایی مثل سپاهان و تراکتورسازی تبدیل شود چون این پتانسیل را دارد. صنعت نفت قبل از انقلاب یکی از بهترین تیم‌های ایران بود و بیشتر بازیکنان تیم ملی را تولید می‌کرد.

کمالوند در رابطه با نتایج بعضا ضعیف تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا توضیح داد: به نظرم فشردگی مسابقات در ایران بسیار تأثیرگذار است. ما دو هفته پیش با پرسپولیس بازی کردیم که در آن بازی سایه صنعت نفت به میدان رفته بود. ما در 8 روز سه بازی انجام دادیم دوستان بعضی وقتها حرفهایی می‌زنند که نسنجیده است و می‌گویند در انگلیس و ایتالیا همینطور برنامه ریزی می‌شود. طوری می‌گویند در 8 روز مسابقات برگزار می‌شود که انگار رفته‌اند و در انگلیس و ایتالیا فوتبال بازی کرده‌اند درحالی که در این کشورها شهرها به هم نزدیک است اما ما وقتی که می‌خواهیم به تبریز برویم باید به تهران برویم و بعد چند ساعت معطلی به تبریز برویم و آن هم در برخی شهرهای ما اختلاف دما و ارتفاع بسیار متفاوت است. اینجا چه چیز شبیهی به لیگ انگلیس دارد حرفی می‌زنیم که در موردش فکر نمی‌کنیم و هرچه از دهانمان بیرون می‌آید را بازگو می‌کنیم. از لحاظ شرایط فنی پرسپولیس تیم قوی‌تری است اما فشردگی روی عملکردش تأثیر می‌گذارد. پرسپولیس به آبادان می‌آید بعد به تهران بازمی‌گردد و بعد به دوحه می‌رود. آن هم درحالی که ما پروازهای اختصاصی نداریم. آنهایی که در مورد منچستر و رئال صحبت می‌کنند باید این را درنظر بگیرند که ما برای رسیدن به تهران 5 ساعت در پرواز هستیم تا در فرودگاه آماده شویم و در پایان پرواز وسائل‌مان را تحویل بگیریم زمان می‌برد اما شهرها و حتی کشورهای اروپایی به هم چسبیده اند شما در اروپا 8 صبح از خانه بیرون بیاید تا ساعت 12 ظهر از 8 کشور عبور می‌کنید و فاصله کشورها یک ساعت به یک ساعت است. وسعت کشور ما اندازه 15 کشور است و فکر می‌کنم خستگی تیم‌ها اصلی ترین عاملی است که ما در آسیا نتیجه نمی‌گیریم.

وی با بیان اینکه باید تقویم فوتبالی‌مان را با تقویم ای اف سی نزدیک کنیم، یادآور شد: با این کار دیگر تیم‌های ما فرسوده نمی‌شوند اما در این شرایط از تیم‌ها انرژی گرفته می‌شود یک تیم می‌خواهد در لیگ، جام حذفی و آسیا شرکت کند و همزمان بازیکنانش را در اختیار تیم ملی هم می‌گذارد آن هم با این تغذیه و ریکاوری و شرایطی که وجود دارد. اگر شما نگاه کنید بیشتر تیم‌هایی که قهرمان آسیا می‌شوند از شرق آسیا هستند. این تقویم به نفع کشورهای شرق آسیا است و باید فکری در این باره کرد. با این شکل توان بازیکنان گرفته می‌شود و باعث می‌شود که حتی بازیکنان در پاس دادن هم به مشکل بخورند. من بازی‌های این هفته لیگ قهرمانان آسیا را دیدم. بازی استقلال و پرسپولیس را تا دقیقه 50،60 و بازیکن ذوب آهن و تراکتورسازی را کاملا نگاه کردم. به نظرم تیم‌های ما بی‌جان هستند. شما ببینید تراکتور در قطر بازی می‌کرد و الان باید در عسلویه بازی کند. باید از قطر به تهران بیاید و از‌ آنجا به تبریز برود دوباره از تبریز به تهران بیاید و از آنجا با پرواز به عسلویه برود و آنجا هم با اتوبوس به شهر جم و دوباره باید همه این مسیر را برگردد شما ببینید چه فشاری به تیم‌ها وارد می‌شود. به نظرم باید به تیم‌های توجه بیشتری کنیم.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان درباره سوال خبرنگاری مبنی بر سقوط تیم پاس تهران به لیگ دسته سوم گفت: اگر بخواهم درباره پاس صحبت کنم ممکن است خیلی از دوستان و مخصوصا آقای کفاشیان ناراحت شود. کفاشیان در سال 90 سه بار جلوی حکم کمیته انضباطی که پاس را از حضور در مسابقات منع می‌کرد جلوگیری کرد تا من نتوانم به طلب خودم دست پیدا کنم. اما الان از کفاشیان خواهش می‌کنم بیاید و ما را از ممنوع الخروجی خارج کند. سه بار خواستند جلوی فعالیت پاس را بگیرند که کفاشیان گفت فعلا صبر کنید. الان کفاشیان بیاید و دستور دهد و این موضوع را حل کند. چون ما می‌خواهیم از کشور خارج شویم و حتی برای سفرهای زیارتی به کربلا هم مشکل داریم و نمی‌توانیم از کشور خارج شویم.

کمالوند درباره وضعیت بد پاس ادامه داد: پاس در کنار استقلال و پرسپولیس یکی از سه ضلع قدرت فوتبال ایران بود انتقال تیم‌ها کار غلطی است و بعد از آن عدم حمایت از تیم‌هایی که انتقال پیدا می‌کنند کار غلط‌تری است. یک مثال بزنم صنعت نفت دو سال پیاپی می‌توانست امتیاز بخرد و به لیگ برتر بیاید. اما مردم و باشگاه زیربار نرفتند و گفتند نون بازوی خودمان را بخوریم. تراکتورسازی هم همینطور بود 9 سال در لیگ یک بود و در نهایت توانست با توان خودش به لیگ برتر بیاید. خیلیها رفتند امتیاز خریدند اما تیم‌های باریشه‌ای مثل تراکتورسازی، ملوان و صنعت نفت هیچ وقت عزت خودشان را از دست نمی‌دهند و نمی‌خواهم بگویم خفت نمی‌کشند. انتقال پاس به یک شهر دیگر کار غلطی بود اما حمایت نکردن از این تیم کار غلط‌تر، یک تیم را به شهر دیگر می برید و الان اداره مالیات ما را ممنوع الخروج کرده است. پاس یک مرد قدرتمند بود که روز به روز نحیف‌تر شد. ابتدا به لیگ دسته یک و دسته دو و حالا هم به لیگ محلات رفته است. پاس اگر در تهران می‌ماند این اتفاق برایش رخ نمی‌داد حتی اگر نیروی انتظامی نمی‌خواست تیم‌داری کند نباید اجازه می‌داد که این تیم از تهران خارج شود. مردم همدان بسیار مردم خوبی هستند و فوتبال دوستند اما بهتر بود برای یک تیم محلی هزینه می‌کردند و تیم‌خودشان را به لیگ‌های بالاتر می‌آوردند. بعد از بانک مالی، دارایی، هما و تیم‌های دیگر یک تیم با ریشه دیگر هم از چرخه فوتبال خارج شد که بازیکنان زیادی را به فوتبال ایران تحویل داده است. من در تمام رده‌های پاس مربیگری کردم از نونهالان شروع کردم و در نوجوانان و جوانان این تیم هم سرمربی بودم و سرمربی تیم بزرگسالان پاس هم بوده‌ام واقعا حیف است که پس این شرایط را دارد. فوتبالیست های ما مثل عزیزی و نکونام حرف زیبایی زدند و اگر بخواهیم در مورد پاس به بچه هایمان توضیح بدهیم باید چه حرفی بزنیم. پاس بازیکنان بزرگی به فوتبال ما تحویل داده اما ببینید وضعیتش چگونه شده است؟ کفاشیان که سه مرتبه جلوی کار را گرفت الان صحبت کند و بحث ممنوع‌الخروجی ما را حل کند تا ما بتوانیم از ایران خارج شویم.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

0 0 vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x