مستند : پدیده “Mia San mia ” سمت شخصی بایرن مونیخ

In this video

بایرن مونیخ تاریخ زیادی دارد . طرفداران آنها هردوی آن تاریخ را دوست دارند و از آنها نفرت دارند
مستند توسط دیوچه وله ساخته شده است و افسانه های بایرن مونیخ : اولی هونس و الیور کان و فیلیپ لام نشان میدهند که باشگاه پر طرفدار آلمانی نیز یک طرف شخصی دارد

پدیده میا سان مایا برای نخستین بار در سینمای برلین در روز سه شنبه پخش می شود و در حال حاضر در سراسر جهان در دسترس است

و در فول مچ نیز میتوانید به صورت کامل تماشا کنید و در ۸۵دقیقه  ببینید در باشگاه بایرن مونیخ چه میگذرد

حدود ۵۰۰ مهمان، از جمله ستارگان سابق بایرن مانند فرانتس رات و کلاوس اوجنتالر، در تئاتر بابل حضور داشتند، بعلاوه بعضی از طرفداران بایرن از تمام نقاط جهان که در این فیلم حضور دارند

Peter Limbourg کارگردان دویچه وله  (دومی از راست )
درکنار اسطوره های باشگاه بایرن مونیخ کلاوس اوگنتالر
(چپ) فرانتس روث ( دومی از چپ ) و هانس پفیگلر(راست )

 

نوشته شده توسط یکی از مدیران آن:

هنگامی که یک مجروحیت او را به خاطر بازی در سال ۱۹۷۹ بازنشسته کرد و او در ۲۷ سالگی جوانترین باشگاه ورزشی در تاریخ بوندسلیگا شد، او چشم انداز روشن داشت: “من همیشه از این نظر بود که بایرن مونیخ از یک باشگاه کوچک به نام تجاری جهان، “او در کانال تلویزیونی جدید کانال باشگاه رسمی بایرن” FCB TV “در خیابان Säbener در مونیخ گفت. ستاره های فوتبال باشگاه، با ارزش تقریبا ۵۸۰ میلیون یورو، در کنار پنجره شیشه ای پشت سر او تمرین کردند. فقط این تابستان، باشگاه مبلغ ۱۲۰ میلیون یورو برای انتقال جیمز رودریگز، کورتینت تولیسو و کینگلی کومن دریافت کرد.

 

 

بوندسلیگا کافی نیست

Rekordmeister (اصطلاح که به “قهرمانان رکورد” تبدیل می شود) در طول سالها در سراسر آلمان بر فوتبال حکمرانی کرده است – درست به شعار “میا سان میا” (آلمانی باواریایی که به راحتی به ما می گوید “ما هستیم” هستیم). این سخنرانی نیز در سراسر بایرن، در اصل از ارتش اتریش حاصل می شود و ظاهرا برتری و اعتماد را نشان می دهد. الیور کان، دروازه بان بازنشسته، گفت: “این همچنین به معنای حمل حسادت و حسادت نیمۀ کشور روی شانه های شما است.”

Uli Hoeness (مونیخ) – رئیس باشگاه بایرن

“من همیشه تصور می کردم که می توان FC بایرن مونیخ را از یک باشگاه کوچک به یک برند جهانی تبدیل کرد.” این چیزی است که کار خود را به عنوان یک مدیر هدایت کرده است، اما او همچنین دوست و مشاور بازیگران است. در ماه مارس سال ۲۰۱۴ او به اتهام پرداخت مالیات به تو و نیم سال زندان محکوم شد و در نهایت ۱۱ ماه خدمت کرد. Uli Heeness با کلمات گفت: “هنوز تمام نشده است.” و او درست بود

کمال ابو لیل (ناظر، اسرائیل) – بایرن فن
کمال، یک فلسطینی که در اسرائیل زندگی می کند، می گوید: “آیا فلسطینی ها یا یهودیان، زمانی که بایرن یک هدف را به شما می رسانند همه شما را متهم می کنند؟” او از ۷۰ سالگی هوادار بایرن بوده است. “وقتی ۱۰ ساله بودیم، یک تلویزیون سیاه و سفید داشتیم. ما اغلب بازی های زنده را تماشا کردیم: Rummenigge، Beckenbauer، Breitner، آنها همگی مشهور بودند. من به سرعت در این تیم دوست داشتم.”

 

فیلیپ لام (مونیخ)
فیلیپ لام، متقاعد کننده و موفق، فیلیپ لام، نشان دهنده نوعی “استعداد بایرن مونیخ” است. ۳۳ ساله در بایرن تقریبا ۲۰ ساله بازی کرد و اکنون بازنشسته شده است. اگر چه او هرگز به نظر یک بازیکن جوان تبدیل نشد. “من از هر کس دیگری سبکتر بودم، بنابراین احتمالا به من جاه طلبی فوق العاده ای نیاز داشتم که در بسکتبال کوسه ای که FC Bayern است موفق شود.”

 

کامیلا بوربوراما (ریو دو ژانیرو، برزیل) – بایرن فن
برزیلی ها دیگر ادعا می کنند که کامیلا دیوانه است. به رغم باشگاه های بی شماری در این کشور، ۲۴ ساله از بایرن حمایت می کند. بخاطر تصوری که بازیکنان از جام جهانی ۲۰۰۲ به دست آورده اند: “الیور کان مرد زندگی من است، او فوق العاده ترین مرد در این سیاره است. من او را بیش از هر چیز دوست دارم”.

الیور کان (مونیخ) – دروازه بان
برای برخی او فقط “تیتان” است، برای دیگران که “Bestia Negra” را شخصیت می کند، دیگران او را به خاطر تقلید گودزیلا شگفت انگیز می شناسند. اما همه از یک چیز موافقند: هیچ کدام از باشگاه های بایرن را مانند اولی کان تصور نمی کنند. دروازه بان سابق می گوید: “من تمام ارزش های باشگاه را جذب کرده ام، زیرا موفقیت تنها با شناسایی کامل با آنچه شما انجام می دهد ممکن است.”

رافائل نوبای ی ریورا (نیویورک، ایالات متحده آمریکا) – بایرن فن
رافائل در پورتوریکو متولد شد و در نیویورک زندگی می کند، جایی که او برای یک شرکت نرم افزاری کار می کند. او ۲۰ سال است که هوادار باشگاه بایرن است و با یک دیدگاه بسیار خاص: “من عاشق بازی هستم، گاهی اوقات آن را مانند هنر می دانم، اما گاهی اوقات خیلی نزدیک می شوم، بنابراین سعی می کنم فاصله کمی داشته باشم میخواهم به چیزی که من نمیتوانم کنترلش کنم معتاد هستم

در ابتدای سال جاری، کارلو آنچلوتی، مربی سابق بایرن، با ۲۷ بوندسلیگا و ۱۸ پیروزی جام حذفی آلمانی، دیگر کافی نیست: “من تمام عناوین دیگر را برای پیروزی در لیگ قهرمانان با بایرن خواهم گذاشت.” او در این تلاش شکست خورده است و از روز ۲۹ سپتامبر کار خود را از دست داده است. این به این معنی است که یک کسب و کار در سراسر جهان فوتبال کار می کند، و کامیلا، یک طرفدار ۲۴ ساله بایرن، این را می داند. او حتی اکنون هم همینطور به یاد می آورد: “هنگامی که اولیور کان را ۱۰ سال پیش دیدم، برای من اتفاق افتاد!” او ادامه می دهد: “الیور کان مرد زندگی من است، بهترین در جهان است. هیچ کس به عنوان شگفت انگیز او را در سراسر جهان وجود دارد.” بزرگترین رویای او: برای دیدار با اولیور کان شخصا.

فرانتس رات (چپ) مربی خود، زلاتکو کاجکوفسکی، پس از پیروزی در جام حذفی جام یوفا ۱۹۶۷

پدیده “میا سان میا” چیست؟
فیلمسازان DW، نیلز ایکسلر و مانوئل ویرینگ، ۵۰،۰۰۰ کیلومتر (حدود ۳۰،۰۰۰ مایل) را در سرتاسر جهان سفر کرده اند تا این آمار را شناسایی کنند و به این پدیده بین المللی بایرن مونیخ برسند. آنها با دوربین های آنها بسته شده بودند و سوژه های سوزانده شده بودند: چه چیزی باعث جذابیت این باشگاه می شود؟ آیا “مای سان مایا” شعار معنی دار یا فقط شعار بازاریابی است؟ چرا بایرن دلایل طرفداران برزیل را به لندن، نیویورک، ژاپن، غنا یا تل آویو خیره کرده است؟ اشکالات آن چیست؟
فیلم مستند “۸۵ دقیقه ای” “پدیده” میانه سان مایا “از دویچه وله نخستین بار در ۱۰ اکتبر سال ۲۰۱۷ به نمایش درمی آید. این نه تنها نشان می دهد که بازیکنان و اعضای تیم مدیریت نزدیک هستند، بلکه طرفداران بایرن در سراسر جهان نیز هستند. و آنچه که آنها از مدت ها قبل از ایجاد یلی هویزس در مورد تبدیل یک باشگاه کوچک به یک جهان انجام داده اند، به دست آمده است.

(Visited 317 times, 1 visits today)

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *